Anasayfa / Ek iş fikirleri / Çin’den mal getirip satmak
Çin'den mal getirip satmanın tüm ayrıntıları
Çin'den mal getirip satmanın tüm ayrıntıları

Çin’den mal getirip satmak

Daha önce de değinmiştik bu konuya gelen yoğun talep üzerine Çin’den mal getirip stmak, Çin’den mal getirme ve Aliexpress’ten mal getirip satma konularına tekrar değinme ihtiyacı hissettik. Bu yazımızda Çin’den mal nasıl getirilir, Çin’den mal getirmek karlı mıdır? gibi sorulara cevap vereceğiz.

Çin’den Nasıl mal getirilir?

Çin’den toptan mal getirmek için Ticaret sicil belgesine sahip olmanız ve ithalat lisansı almanız gerekmekte. Fakat bu olmazsa olmaz bir zorunluluk değil. Bunun yerine bu işi yapan aracı firmalarla anlaşarak konteynr bazında mal getirmeniz de mümkündür. Aracı firmalar, uluslararası nakliyat ve lojistik hizmeti veren firmalardır. Bu firmalar çeşitli ülkelerde bulunan ticaret ofisleri aracılığı ile bu işi yürütmektedirler. Dolayısı ile yüksek düzeyde mal getirip iç piyasaya ssatmak için oldukça avantajlı bir seçenektir.

Uluslarası nakliyat yapan lojistik firmlarını google’dan arama yaparak bulabilir, görüşebilir ve istediğiniz ürünlerle ilgili stok ve fiyat bilgisi alabilir, nakliye zamanı isteyebilirsiniz.

Fakat konumuz ek iş yapmak olduğundan biz daha ziyade perakende düzeyde mal getirip satmaktan bahsetmek istiyoruz. Başta Çinden mal getirip satmak olmak üzere diğer ülkelerden mal getirmek için sadece bir kredikartınız ve ikamet adresinizin olması yeterli.

Aliexpressten mal getirip satmak ya da Gearbest’ten mal getirip satmak için sitedeki ürünleri incelemelisiniz. Fiyat performans analizi yaparak kalite ile fiyat dengesi kurmanız sizi kar etmeye sevkedecektir.

Çin’den alacağım ürün kalitesinden nasıl emin olacağım?

Öncelikle satıcı puanları sınıflandırılmıştır Aliexpress ve Gearbest gibi sitelerde. Çok yüksek olasılıkla bu sitelerden alacağınız ürünlerdeki satıcı puanı ve müşteri yorumları size kaliteli bilgi verir. Yani mağaza derecesi(örneğin: king) ise ve yorum sayısı fazla/olumlu ise o mağazadan ürün alabilirsiniz.

Çin’den ürün alacağım ama kargo çok geç gelirse?

Kargo süreleri konusunda da her zaman çok fazla satış yapan satıcılar avantajlıdır. Çünkü bir firma ne kadar çok satış yapıyorsa o kadar hızlı şekilde sevkiyat kuyruğuna ürün ekler dolayısı ile sevkiyat kuyruğuna girebilmek için gerekn sipariş kontenjanını çok hızlı şekilde doldurur. Bu da demek oluyor ki çok ürün satan firmaların kargosu da çok hızlı olur. Aliexpress’ten alışveriş yaparken 15-20 gün sizin için dert değilse böyle saatıcılardan alışveriş yapmanızı öneririz.

Çin’den getirtilebilecek ürün tavsiyesi

Bizim tavsiyelerimiz; hafif elektronik malzemelerdir. Mesela USB powerbank getirmek ya da şarj kablosu çoklayıcısı ya da usb destekli priz. Bir öneri de oyun sevenler için oyun klavyeleri olabilir.

İlginizi Çekebilir

Online video ders

Online video ders vererek para kazanmak

Gerek eğtim sürecine takviye gerekse de herhangi bir konuda kendini geliştirmek isteyen insanlara, web ortamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir