Anasayfa / Evde ek iş / Evde karakalem çizim yaparak para kazanmak
Karakalem çizim nasıl yapılır
Karakalem çizim nasıl yapılır

Evde karakalem çizim yaparak para kazanmak

Evde ek iş fırsatlarından biri daha: Karakalem çizim yaparak para kazanmak. Eğer karakalem çizim konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ya da gelişebileceğinize inanıyorsanız hem karlı hem de zevkli bir ek iş sizi bekliyor. Bu yazımızda karakalem çizim nasıl yapılır, karakalem resim kursu, karakalem çizerek nasıl para kazanılır gibi konuları sizler için açıklığa kavuşturacağız.

Karakalem çizim nasıl yapılır?

Karakalem çizim, her şeyden önce yeteneğin ön plana çıktığı sanatsal bir yaklaşımdır. Fakat yeteneği olduğunu düşünenler için kısa sürede geliştirilebilecek bir sanattır aynı zamanda. Çeşitli boyut, kalınlık ve tiplerdeki selülozik kağıtlara farklı kalınlık ve yumuşaklık sınıflarındaki kalemlerle yapılan çizimdir. Bu teknikte özel kalem, silgi gibi ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Karakalem resim çizmeye başlamadan evvel ilk bilmeniz gereken; kullandığınız kalemin ne şekilde tutulacağı ve çizgi hareketlerinin nasıl yapılması gerektiğidir. En önemli ayrıntı bu iki kriterdir. Çizgi ve kalem tutuşu yapacağınız çalışmayı en çok etkileyen faktördür.

Karakalem çizim yaparken eliniz ile kağıt arasında mümkün olan en yüksek mesafeyi sağlamanız gerekir, zira bu sayede kontrolünüz güçlenecektir. Bu sayede eliniz kağıda değmeyecek ve çizim dağılmamış olacaktır.

Çizgi atma teknikleri de önemlidir. Eğer çizginiz kısa olacaksa parmaktan güç alarak, uzun olacaksa da bilekten güç aarak atmalısınız. Daha büyük çizgilerde dirsek ve kollarda devreye girmelidir.  Eğer resimi öğrenecekseniz ilk kural çizgiyi öğrenmektir. Dolayısı ile çizgileriniz mümkün olan en kontrollü şekilde çizilmelidir.

Karakalem Resim Kursu

Akademi Art isimli atölye çöp adam bile çizemeyecek olan kişilere karakalem çizim yapmayı öğretiyor. Bu atölyede karakalem teknikleri, çizim yöntemleri, ekipman kullanımları, ölçüleme, perspektif alma gibi eğitimleri alacaksınız. Atölyenin hedef kitlesi ise rsim çizmek isteyip de buna yeteneği olmadığını düşünen kişiler. Özetle gördüğünüz o muhteşem çizimleri siz de yapmak istiyorsanız Akademi Art’ın bu workshop’unu kaçırmamalısınız.

Atölye Pazartesi 19.00 21.00, Perşembe 17.00-19.00 ve Cuma günü saat 13.00-15.00 arasında gerçekleşecek ve ücreti sadece 35 lira.

Karakalem Çizerek Para Kazanmak

Karakalem resim çizerek para kazanmak oldukça basittir. Özellikle evde ek iş olarak karakalem çizimi yapacaksanız eğer alternatifler oldukça fazla. İlk olarak instagram ve facebook sayfanız üzerinden satış gerçekleştirmek. Bunun yanı sıra youtube kanalınız üzerinden çizimler yaparak kanalınız üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz.

Özellikle sosyal medya platformları üzerinden satış yapacaksanız, kısmen ücretli facebook reklamları tercih edebilirsiniz. Mesela insanlara “siz fotoğrafınızı yollayın, biz karakalem çizimini yaparak size gönderelim’ gibi reklamlar yaparak çok fazla iş almanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Kadınlar için birbirinden karlı 5 ek iş fikri

Pek çok kadın evden ek iş yapmak istiyor fakat nereden başlayacağını bilmediğinden yerinden saymakla yetiniyor. …

3 Yorumlar

  1. Karakalem cizimi yapmak istiyorum

  2. Ek is istiyorum ankara polatlida oturyorum

  3. Evde resim cizerek ek is istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir