Anasayfa / Evde ek iş / Evde makrome bileklik yaparak para kazanmak
Makrome Bileklik Yapımı

Evde makrome bileklik yaparak para kazanmak

İşte size harika bir ek gelir fırsatı, üstelik en hobi olanından. Makrome yaparak evden gelir elde etmek oldukça başarılı ve sonuç veren bir ek iş fikri. Ek iş fikirleri her zaman hobi niteliğinde olmyabiliyor ama makrome bileklik yapımı öyle değil.

Makrome Nedir nasıl yapılır?

Makrome özel iplikler kullanılarak yapılan bir örme sanatıdır. Makrome bileklik, makrome saksı askısı, makrome çanta, makrome kolye, makrome saç örgüsü gibi pek çok ürün tasarlamak mümkündür. Bu örgü tekniğinde birbirinden farklı renkteki iplerle, çok farklı desenlerde örgüler yapmanız mümkündür. Bu tekniğin kaynağının İran olduğu sanılmaktadır. İlk olarak Selçuklu döneminde Anadolu’da kullanılmaya başlayan bu teknik özellikle saraylı kadınların saçlarında kullandığı vazgeçilmez bir aksesuar olmuştur.

Makrome nasıl yapılır?

Makrome iğne kullanılarak ve kullanılmadan yapılan bir örgüleme tekniğidir. Aynı ya da değişik renklere sahip iplerin birbirlerine özel düğüm teknikleri ile bağlanarak bir bütün meydana getirmesi ile yapılır. Makromede kullanılan ipler çok örgülüdür genellikle, bu şekilde kolaylıkla düğüm atılması sağlanır. Aşağıda makrome yapımını aşama aşama anlatan bir görsel görmektesiniz.

Makrome Yapımı
Makrome Yapım Aşamaları

Yazımızın sonunda elbette makrome yapımı videosu ekleyeceğiz fakat belirtmek gerekir ki eğer etkileyici makromeler yapmak istiyor ve bunu satmak istiyorsanız kendi tarzınızı yaratmalısınız. Bu tarz renklerle ve desenlerle yaratılabilir.

Makrome Yapım Kursu

Yazımızın bu bölümünde makrome örgü tekniği kullanılarak duvar süsü ve saksı askılığı nasıl yapılır konulu güzel ve eğlenceli bir atölye çalışmasından bahsedeceğiz. Bu atölyede uzun yıllardır bu işi yapan usta öğreticiler tarafından makrome eğitimi alacak ve kurs sonunda artık makrome yapabilir hale geleceksiniz.

Makrome Örnekleri
Makrome Bileklik Örnekleri
Makrome Bileklik Örnekleri
Makrome Bileklik Örnekleri
Makrome Örnekleri
Makrome Cüzdan Örnekleri
Makrome Duvar süsü Örnekleri
Makrome Duvar süsü Örnekleri
Makrome Süs Örnekleri
Makrome Süs Örnekleri
Makrome Süs Örnekleri
Makrome Süs Örnekleri

Makrome atölyesi 3 saatlik bir kurstan oluşmaktadır. Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra sizi arayacak ve rezervasyonunuz yapılacaktır. Kursa katılım ücreti 120 lira olarak belirlenmiştir. Kullanılacak olan tüm malzemeler atölye tarafından temin edilecek ve yaptığınız çalışma size hediye edilecektir.

Makrome Yapım Videosu

İlginizi Çekebilir

Kadınlar için birbirinden karlı 5 ek iş fikri

Pek çok kadın evden ek iş yapmak istiyor fakat nereden başlayacağını bilmediğinden yerinden saymakla yetiniyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir