Anasayfa / Evde ek iş / Evde Makaron yaparak para kazanmak
Makaron yapımı
Makaron yapımı

Evde Makaron yaparak para kazanmak

Makaron nasıl yapılır konulu pek çok içerik bulabilirsiniz internette. Fakat biz size hem harika makaron yapımı anlatacağız, hem makaron yapımı ile ilgili kurslardan bahsedeceğiz, hem de yaptığınız makaronlardan nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. Özellikle ev kadınları için mükemmel bir ek iş fikri ile karşınızdayız.

Makaron nedir?

Badem, yumurta akı ve şeker ile hazırlanmış dışı gevrek içi yumuşak malzemelerin arasına, çikolata, kahve, çilek, vanilya, fındık ve fıstık gibi çeşitli dolgu malzemeleri konularak makaronlar hazırlanıyor.

Çok eski bir tarihi olan Makaronlar, ilk olarak Fransa kralı II. Henry ile evlenen Catherine de Medici’in yemek şefi tarafından yapıldılar. O zamanlarda bir saray tatlısı olan makaronlar şimdilerde oldukça leziz bir tatlı olmasının yanı sıra çeşitli renkleri ile görsel bir şölen de sunuyor.

Şeker, badem ve yumurta akı kullanılarak hazırlanan bu tatlılnın dış kısmı sert iç kısmı ise yumuşak olur. Bu gevrek ve yumuşak kısmın içine çikolata, fıstık, vanilya, çilek, böğürtlem, yaban mersini gibi meyveler konarak tatlı iyice lezzetli bir hale getirilir.

Makaron yapım kursu

İşte size harika bir ‘makaron yapım kursu’ daha. Bu harika Fransız lezzetinin tüm inceliklerini öğrenebileceğiniz, birbirinden güzel makaronlar yapmayı öğrenebileceğiniz bir kursu size tanıtacağız. Atölye ful tarafından hazırlanan kurs programı şöyle:

Bu kurs aracılığı ile misafirlerinize eşsiz lezzetler sunacağınız gibi aynı zamanda makronlarınız için hazır bir müşteri portföyüne de ulaşmış olacaksınız.

Atölye ful tarafından hazırlanan bu kurs, tüm malzemeleri ile beraber 3 saatte tamamlanacak ve fiyatı da sadece 75 lira.

Makaron Kursu Programı ise şöyle:

  • Şeker ve badem ile gevrek dış kaplama
  • Yumuşak dolgunun hazırlanması
  • Makron yapımının incelikleri
  • Makaron renklendirme
  • Makaron nasıl sıkılır
  • Birbirinden güzel makaronların hazırlanışı

Kurs tamamlandığında, kursiyerler hazırladıkları ve süsledikleri makaronları istedikleri gibi değerlendirebilir.

Atölye tamamlandığında makaron tarifleri kitapçığı ve kursa katılım sertifikası verilmektedir.

İletişim için: Atölye Ful

Yaptığım makaronları nasıl satabilirim?

Makaron yapmayı öğrendiniz ve bu işte kendinizi oldukça geliştirdiniz. Şimdi bu işe gelire çevirme zamanı. Makaron oldukça fazla talep gören ve katma değeri yüksek bir ürün, dolayısı ile alıcısı da her zaman olacaktır. Özellikle yurt dışında bakery adı verilen pasta çörek dükkanları; farklı ev kadınlarından aldıkları makaronları müşterilerine sunmaktadır. İlk hedef kitleniz yakınınızdaki pasta dükkanları, kafeler, kahveciler olmalıdır.

Bunun dışında özel günler için de internet üzerinden, makaron yapıp satabilirsiniz. Bu sayede hem müşterileriniz karlı bir alışveriş yapabilir, hem de siz iyi paralar kazanabilirsiniz. instagram üzerinden satış yapmak bu konuda da oldukça işe yarar bir metod.

Makaron yapıp satan bazı instagram butikleri: makaron_pasta, coffeekoseoglu, makaron_kutu_hediyelik

Bu ek iş fikri ile ilgili düşüncenizi yorumda belirtebilirsiniz.

Makaron Yapım Videosu, Makaron Tarifi

İlginizi Çekebilir

Karakalem çizim nasıl yapılır

Evde karakalem çizim yaparak para kazanmak

Evde ek iş fırsatlarından biri daha: Karakalem çizim yaparak para kazanmak. Eğer karakalem çizim konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir