Anasayfa / Ek iş fikirleri / Evde sabun yaparak para kazanmak
Evde Sabun Yapmak
Evde Sabun Yapmak

Evde sabun yaparak para kazanmak

Evde sabun yapmak güzel bir ek iş fikri, daha önce aklınıza geldi mi bilmiyoruz ama bu iş sandığınızdan da karlı. Evde sabun yapmak sanıldığı kadar zor bir iş de değil üstelik. Bu yazımızda evinizde sabun yaparak nasıl ek gelir elde edebileceğinizden bahsedeceğiz. Evde ek iş imkanları sınırsız sayıda ve hayal gücünüzle orantılı.

Son yıllarda bir organik sabun furyası aldı gidiyor. Renk renk, çeşit çeşit birbirinden harika kokulara sahip sabunlar üretiliyor ve üretim alanların da dahi çok sayıda satılabiliyor. Özellikle sağlık açısından oldukça faydalı olan bu sabunlar fabrikasyon, kimyasal özlü sabunlara göre oldukça tercih edilir durumda. Üstelik bu sabunların bebek temizliği için kullanılanları da var ki bu başlı başına bir pazar oluşturmuş durumda.

Evde sabun yapmak için hangi malzemeler gerekli?

Sanıldığının aksine evde sabun yapmak için çok ciddi malzemelere, labarotuar ortamlarına filan ihtiyaç yok. İnternet üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeler ile harikalar yaratabilirsiniz. Kullanacağınız malzemeleri sıralayacak olursak:
Kalıp olarak kullanabileceğiniz, farklı çeşitlerde silikon kaplar, bazik sabun dozu, esans, sabun renklendirici, ölçülü faunus ve püskürtme alkol harika sabunlar için yeterli malzemeler.

Evde sabun yapımı
Evde sabun yapımı

Sabundan neler yapabilirim?

Sabun artık günümüzde sadece temizlik maksadı ile değil, etkileyici doğal esansları ile mekan kokulandırması, hediyelik eşya, nikah şekeri, banyo süsü gibi çok farklı tasarım ve türlerde üretilmekte ve satışı yapılmaktadır. Bu kısım sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Evde yaptığınız sabunu satmak için bulunduğunuz bölgedeki semt pazarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca doğal ürün satan marketler ve kozmetik dükkanları da çok somut müşterileriniz olabilir. Tabi ki her yazımızda ısrarla bahsettiğimiz, instagram butikleri açmak ise yine harika bir fikir. Bu konuda internetten para kazanmak kategorisinde ki instagram’da butik açmak konumuzu mutlaka incelemenizi öneririz.

Organik el yapımı sabun satan bazı instagram butiklerini bu yazımızda tanıtmak istiyoruz.

Evde Sabun Yapımı instagram dükkanı: @sabuncu_dukkanim bazı çalışmalar
Evde Sabun Yapımı instagram dükkanı: @sabuncu_dukkanim bazı çalışmalar

Bunun dışında elbette alternatif satış metodları da mevcut. Yapacağınız güzel bir web sitesi vasıtasıyla ürünlerini,zi tanıtabilir ve insanları kredi kartı ile alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem özellikle farklı sosyal medya hesapları ile beslendiğinde oldukça yüksek gelir getirebileceğinizi unutmamanız gerekiyor.

Evde Sabun Yapımı Videosu

Soap Studio’dan özlem hanım tarafından hazırlanan sabun yapım videosunu izlemeden işe başlamamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Kadınlar için birbirinden karlı 5 ek iş fikri

Pek çok kadın evden ek iş yapmak istiyor fakat nereden başlayacağını bilmediğinden yerinden saymakla yetiniyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir