Anasayfa / Ek iş fikirleri / El yapımı anahtarlık yaparak para kazanmak

El yapımı anahtarlık yaparak para kazanmak

Ev ekonomisine katkı sunmak için, belki de en iyi fırsatlardan biri evde ek iş yapmak. İşte bu ek gelir sağlayan işleden biri de evde anahtarlık yapımı. Tamamen sizin kişisel zevklerinize ve yaratıcılığınıza göre çok değişik şekillerde üretilen bu anahtarlıklar, son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden ciddi talep görüyor.

Son dönemde oldukça instagram’da dikkat çeken bir ürün var: El yapımı Anahtarlık. El yapımı anahtarlıklar neredeye her kesimden insanın ilgisini çekiyor ve hatırı sayılır bir ek gelir kapısı yaratıyor. Bu makaleyi yazmak için görüştüğümüz iki el yapımı anahtarlık üreticisinin de söylediği gibi; bu iş ek iş olarak başlıyor, asıl iş olarak devam ediyor hatta talebi karşılayamamaktan yakınan da var. Bunlar kimler mi? Yazımızın devamında bahsedeceğiz.

El yapımı anahtarlık nasıl yapılır?

El yapımı anahtarlıklar oldukça çeşitlidir. Bez bebekler, ahşap desenler, istridye kabukları, deniz taşları ve daha nice malzeme kullanarak bu anahtarlıkları yapmak mümkün. Yuvarlak bir klips 5cm’lik bir zincir, deri parçası ya da ipe entegre edilmiş olan dekoratif ürünler, yanımızdan ayırmadığımız anahtarlıkları süslüyor.

Aslan anahtarlık
Pamuk dolgulu Aslan anahtarlık

İstridye kabukları çeşitli boy ve biçimlerde hazır paket satılabiliyor. Yine klips ve zincirler de hazır paket satılabilmekte. Sizin yapacağınız bu kabukları boyayıp, minik delikler açarak klipslere bağlamak. Ya da ufak deri parçaları üzerine yapılan işlemeler… Aşağı da  bazı örneklerini sunduğumuz bu ürünleri evimizde kullanmadığımız eşyalardan ya da doğadan da temin etmemiz mümkün, lakin hazır almak yaptığımız işleri standartlaştıracağından avantajlı.

Deri baykuş desenli anahtarlık
Deri baykuş desenli anahtarlık

Örneklerden de anlaşılacağı üzere hiç de öyle zor işçilikler ya da tedariği zor malzemeler değil. Tasarım kısmı ise sizin araştırma kabiliyetinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Oldukça geniş yelpazede ve düşük maliyetle üretilen bu anahtarlıkların satılması ise hiç de zor değil.

El yapımı anahtarlıklara talep var mı?

Dediğimiz gibi insanların sürekli aksesuarları olduğundan bu ürünler hatırı sayılır düzeyde talep görmekte, hatta bazı insanların bu konuda fazlasıyla saplantılı olduğunu söylemek de mümkün. Bir de el yapımı anahtarlık da el yapımı her türlü özel işçiliğin kıymetlendiği günümüzde insanların ilgisini çekmekte.

El yapımı anahtarlıkları nasıl satabilirim?

El yapımı anahtarlıkları satmak için günümüzün en popüler satış araçlarından biri olan sosyal medya önceliğiniz olmalı. Zira bu hem en kolay hem de en düşük maliyetle fazla sayıda insana ulaşmak demek. Bu konuda instagram’dan para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Tabi bunun dışında da sahibinden, letgo, n11 ve gittigidiyor gibi platformlarda açacağınız mağazalarla bu işi şahlandırabilirsiniz.

Deri terlik tasarımlı anahtarlık
Deri terlik tasarımlı anahtarlık

El yapımı anahtarlık işi kârlı mıdır?

El yapımı anahtarlık fiyatları incelendiğinde 25 ile 100 lira arasında değişen fiyatlarla satılmakta ve maliyetleri 1-5 lira gibi cüzi meblağlara denk gelmektedir. Dolayısı ile oldukça karlı bir iş olduğunu söylemek mümkündür. Elbette bunun dışında bazı tanıtım maliyetleriniz olacaktır ama tanıtım için harcadığınız bütçenin misliyle geri döneceğini de bilmeniz gerekir. Elbette bu konuda doğru bir yol izlemeniz gerekiyor.

Son olarak bu işi yapanlardan dinleyelim

Bu konuda kendisi ile görüştüğümüz külkedisi_elisleri isimli instagram butiğinin sahibi Neslihan Hanımın görüşlerni sizlerle paylaşmak isteriz:

Bu iş keyifli ve kazançlı bir iş. İlk zamanlar satış konusunda bazı sıkıntılar yaşasanız da zamanla toparlanıyor ve bugün olduğu gibi üç kişinin siparişlere yetişemediği bir butik haline gelebiliyorsunuz. Bu işin benim için en keyifli tarafı elbette severek yaptığım bir iş olması ve bu işi hobi olarak yapmamdır diyebilirim. Sadece biraz kendine güven, biraz da sebatla oldukça başarılı sonuçlar alınabilir.

Sizin için el yapımı anahtarlık nasıl yapılır konulu bir video derledik. Dikkatle izlemeniz dileğiyle.

İlginizi Çekebilir

Evde Sabun Yapmak

Evde sabun yaparak para kazanmak

Evde sabun yapmak güzel bir ek iş fikri, daha önce aklınıza geldi mi bilmiyoruz ama …

Bir yorum

  1. Benim ekibinde var eger isterseniz hızlı ve titiz iş yapıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir