Anasayfa / Evde ek iş / Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı
Örgü bebek yeleği
Örgü bebek yeleği

Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı

Merhaba sevgili bayanlar,

Sizlerle paylaştığım muhteşem örgü yelek Esra Akay (@esrosun_orguleri) kız çoçukları için tasarlandı. Bu sevimli örgüyelek orta seviye örgücüler için iyi bir çalışmadır. Küçük bir kızınız varsa veya bir kız çocuğu bekliyorsanız, bu örgü yelekleri deneyebilirsiniz.

Örgü bebek yeleği
Örgü bebek yeleği

Gerekli malzemeler

Zorluk Seviyesi: Orta Seviye
İplikler: Nako Saten (2 top)
İlgili İğneler: 3.5
Boyut: 0-1 yaş

Kız çocukları için pileli yelek deseninde Nako Saten ipliği kullandım. Bu desen için 3.5 numaralı şiş kullandım.

Yelek modeli nasıl örülür

84 dikişle başladım. 2 sıra boyunca 1 ters, 1 düz lastik  yaptım, sonra 3 satır haroşo yaptım. İlk haraşo  için bir ilik oluşturdum.

Yoke için ön taraf 16, kollar 11, sırt 26 ilmek olacak şekilde ördüm. Artış yerlerini 8 sıra ördüm. Daha sonra 3 sıra haraşo yaptım. Bu arada artmaya devam ettim, 16 artış yaptım.

Artışın ardından tekrar 3 sıra stockinette dikiş yaptım. Aynı zamanda, diğer ilik 10 kere açmaya devam ettim. 3 parçadan sonra kolları ayırıp vücut bölümüne devam ettim. Ön kısımlar için 6 ilmek düz örgü yaptım. Sonra pile için; Ön ve arkadaki ilmeklerin tam merkezini buldum ve ördüm. Bunu her 6 sırada 1 yaptım. Yaptığım tek artışın solundan ve sağından 6 sırada 1 arttırdım. 21 ilmek olana kadar devam ettim.

Dikişleri arkadan öne doğru, önden arkadan arttırdım, böylece geri düz olacak. Arttırmalarım 21 iken ve yelekimi bitirdiğimde 5 sıra haraşo yaptım. Sonra üzerine bir iğne ile gül nakışı (Brezilya Nakış) ile süsledim. Bu yeleği örecek olanlar için zaten kolay. Güle güle

İlginizi Çekebilir

Karakalem çizim nasıl yapılır

Evde karakalem çizim yaparak para kazanmak

Evde ek iş fırsatlarından biri daha: Karakalem çizim yaparak para kazanmak. Eğer karakalem çizim konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir