Anasayfa / İş Kursları / Mum yapım kursu ile evde mum yapmak
Evde mum yapımı, mum yapım kursu
Evde mum yapımı, mum yapım kursu

Mum yapım kursu ile evde mum yapmak

Evde mum yapımı işinden bahsedeceğiz bu yazımızda ve güzel bir evde ek iş edinmiş olacaksınız. Zevkli insanların evlerine ilk adımınızı attığınızda rengarenk ve değişik desenlere sahip mumlar görmek oldukça bilindik bir durumdur. Parafin ve değişik aromaların oluşturduğu kokular oldukça hoştur. Birbirinden estetik ve değişik formlarda hazırlanan bu mumlar nasıl hazırlanıyor. Bu yazımızda mum yapım atölyesinden ve mum yapım sürecinden bahsedeceğiz. Bu kurstan sonra evde mum yapımı sizin için çok kolay ve zevkli bir hobiye dönüşecek.

Evde mum nasıl yapılır?

Kullanılacak Malzemeler

Yaklaşık 150 gr stearin (Hobi ve hediyelik eşya dükkanlarında bulmak mümkündür)
1 kg kadar parafin
Boya ( mum boyası ya da pastel boya)
Pamuk ipliği
Flora esansı

Eski bir kabın içerisinde katı halde bulunan parafini kısık ateşte eritin. Parafin tam eridikten sonra için stearin’i ekleyerek karıştırmaya devam edin. Daha sonra içerisine boyamızı ekleyerek renklendirme işini gerçekleştirin. Renklendirici ile beraber çiçek(floara) esansını da ekleyiniz. Katılaşıncaya kadar bekledikten sonra hamursu bir haldeyken şekillendirme işlemini yapınız. Bu işlem esnasında ip ya da fitili mumun içinden geçirmeyi ihmal etmeyiniz. Cam bir kap ya da bardak içinde muhafaza edebilirsiniz.

Mum Yapım Atölyesi – Atölye Mumyap

Bu atölyeye katılanlar sıfırdan mum imal etmeyi öğrenecek, ayrıca heykeltraşların kullandığı ekipmanları kullanarak mumlara eşsiz desenler verebilecekler. Mum oyma sanatı adı da verilen bu işi bitirdikten sonra birbirinden etkileyici ve hoş kokulu mumlar yapmaya başlayabileceksiniz.

Kursa katılanlar tarafından yapılan iki adet desenli mum, atölye bitiminde kendilerine hediye paketi içinde sunulacaktır.

Atölyemiz, 25 Mart 2018 Pazar günü saat 12:30-16:00 arasında Kadıköy’de bulunan Yengeç Sanat Evi’nde gerçekleştirilecektir.

Atölyeye katılım sayısı on iki kişi ile sınırlandırılmıştır.

Atölyeye Katılım Ücreti ise 100 lira olacaktır.

Atölye hakkında bilgi almak ve katılmak için 0555 228 00 94 numaradan Mumyap atölyeye ulaşabilirsiniz.

Evde Kokulu Mum Yapımı videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir