2022 Evde Ek İş Fikirleri

2022 evde ek iş fikirleri özellikle yeni sene içerisinde popüler iş kolları artış göstermektedir. Bunlardan biri elbette popüler iş kollarından olan tasarımcılık. Bir şeyi tasarlamak ve reklam değeri oluşturmak son dönemde popülerliğini arttıran iş kollarından biri haline geldi. Bununla birlikte tasarımdan anlamayan kişiler için Amazon ve Ebay gibi siteler üzerinden satış yapabileceksiniz.

Platformlar üzerinden satılan ürünler etrafınızda bulunan yöresel ürünler olabilir veya çevrenizdeki üreticilerle anlaşarak satabileceğiniz ürünler de olabilmektedir. Özellikle Türkiye çapında her ay binlerce TL kazanan ve sadece yöresel ürünler satan kişiler mevcut olmaktadır. Bu denli büyük çapta olmasa da yörenizde bulunan bir ürünü sahibinden gibi siteler üzerinden satışa çıkartabilirsiniz.

2022 Evde Ek İş Fikirleri
2022 Evde Ek İş Fikirleri

Arabayla Ek İş Yapmak

Ek iş arayanlara ve arabası olan kişilere birkaç farklı fikrimiz bulunuyor. Arabayla ek iş yapmak adı altında özel şoförlük yapabilirsiniz. Bununla birlikte taksi plakanız olmasa da taksi işi yapabilirsiniz ve bu yollar tamamen yasal olmaktadır. Taksiye binmek istemeyen ama pilot, hostes gibi özel kurumlar için çalışan kişilere özel hizmetler sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte taksi plakası da kiralayabilirsiniz bu iş dışında,

  • Aracınıza reklam işi alabilir ve arabanın kapasitesi ölçüsüne göre ve sabah akşam, hafta sonu gibi vakitler olmak üzere reklam alabileceksiniz.
  • Öğrencileri okula bırakarak geri alabilir ve bir mahalledeki çocuklar için servisçilik yapabilirsiniz.
  • Kurye taşımacılığı sadece motorlu araçlara özel değildir, bununla birlikte acil olmayan teslimatları alabilirsiniz.

Erkekler İçin Ek İş

Sadece erkekler için olmasa da genellikle erkek bireylere yönelik iş alanları bulunuyor. Erkekler için ek iş kapsamında verilen hizmetlerde özellikle son dönemde ülkemizde de yaygın olan gizli müşteri olmak önem kazanan ek gelir imkanlarından biri. Daha şimdiden bile gizli müşterileri arayarak firmalarla gizli müşterileri bir araya getiren platformlar kurulmaya başladı.

Bu iş kolunda sizlerden belirli bir mağazayı veya kurumu ziyaret etmeniz ve belli birkaç görevi yerine getirmeniz istenmektedir. Basit ek gelir alanında yer alan bu işte bununla birlikte bir yazı ile veya kamera kaydı ile raporlamanız istenir ve bunun karşılığında para alabilirsiniz.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın