Ek Gelir Kazanma Yolları

Ek gelir kazanma yolları genel olarak son dönemde özellikle ev hanımları ve öğrenciler için evden çalışma yöntemleri moda olmuş durumda. Bu iş alanları çok fazla ve bununla birlikte oldukça dikkat çeken işlerde bulunuyor. Ev hanımları için para kazanma yolları arasında ev içerisinde ütüleme ve gömlek katlama gibi bir iş son dönemde oldukça popüler olmaktadır. Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Antep, Uşak gibi tekstil işinin yaygın olduğu herhangi bir ilde oturuyorsanız evde gömlek katlama ve ütüleme işini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu tarz bir işin işleme şekli ise atölyelerden veya fabrikalardan gelen gömlekler tek tek ütüleniyor ve arkasından ütü yapılan gömlekler verilen kalıplara uygun şekilde katlanıyor. Katlanan gömleklerde verilen iğnelerle beraber ambalajlanarak satışa hazır hale getirilmektedir. Ne kadar çok gömlek yaparsanız o kadar fazla bir getirisi olacaktır.

Ek Gelir Kazanma Yolları
Ek Gelir Kazanma Yolları

Ekstra Para Kazanma Yolları

Ekstra olarak para kazanma yolları bakıldığı zaman özellikle ev hanımlarının yapabileceği iş modelleri arasında en yaygın olanı çocuk bakıcılığı yapmaktır. Ekstra para kazanma yolları arasında yer alan bu bakıcılıkta sadece hafta sonları da çalışabileceksiniz.  İyi bir gelir kapısı oluşturan bu imkanlara bakıldığında sertifikalı olarak veya sertifikasız olarak çalışma imkânı bulabileceksiniz.

Sürekli olarak bu tarz bir iş yapmak istiyorsanız bu noktada bakıcı sertifikası alabilmeniz gerekmektedir. Bunun karşılığında bebeklerin bakımını yaparak ve verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

Ne Satarak Para Kazanabilirim

Ne satarak para kazanabilirim diyen ev hanımları için dünyaca ünlü kişisel bakım ve diyet ürünleri satılığa koyan Network firmaları ile çalışarak prim usulü para kazanabileceksiniz. Bu firmalar Avon ve Farmasi gibi firmalar olabilmektedir. Tanıdık ve geniş bir çevreniz varsa ve ikna kabiliyetiniz bulunuyorsa ürünleri daha kolay bir şekilde satabileceksiniz.

Farklı bir iş modeli olarak bilgisayar üzerinden reklam izleyerek para kazanma imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için bir reklam sağlayıcı sitesine başvuru yapmanız ve güvenmeniz gerekir, sonrasında ise rahatlıkla belirtilen reklamları izleyerek para kazanmaya başlayabilecek ve reklamları izleyerek izlediğiniz kadarını kazanabileceksiniz.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın