Ek İş Fikirleri

Ek iş fikirleri konusunda birçok ürün ve malzeme ev içerisinde hazırlanmaktadır ve kişiler bu işten para kazanabilmektedir. Özellikle düğünlerde olmazsa olmaz olan nikah şekerlerinin yapımında el emeği kullanılmaktadır. Bu tarz bir şeker imalatı yapan firmalar bu işi yapabilecek eleman arayışına girmektedir. Böylece kişiler firmalarla çalışarak evde oturdukları yerde nikah şekeri yapabilir, paketleyebilir ve iyi miktarlarda para kazanabilirler.

Sermayesiz olarak yapılan ek iş fikirleri arasında bulunan işlerden biri de el işi malzemeleri olmaktadır. Bayanlara ek iş fikirleri arasında da yer alan bu iş fikrinde malzemeler arasında nakış, dikiş, ahşap oyuncak yapımı, deri cüzdan gibi benzer şeyler yer almaktadır. Eğer eliniz yatkınsa bu tür ürünleri yaparak birçok yerde satabilir ve ürün satışınız arttıkça işinizi geliştirebilirsiniz.

Ek İş Fikirleri
Ek İş Fikirleri

Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim

Gündüz mesai saatleri olan kişilere akşamları ek iş ne yapabilirim diyenlere birkaç farklı fikir bulunmaktadır. Fakat bu fikir için çok iyi bir bilgisayar ve internet kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Bu tarz bir yatkınlığınız varsa Youtube ve Udemy platformlarında yer alan mobil uygulama veya oyun geliştirme videolarından yararlanarak hizmet sunabilirsiniz.

Bu tarz videoları izleyerek uygulayabilir ve basit oyunlar yaparak güzel paralar kazanma imkânı yakalayabilirsiniz. Bu tarz bir işin dışında ise yine tasarım hizmeti veya internet üzerinden reklamcılık hizmetleri vererek ek iş imkânı yakalayabilirsiniz. Bu tarz bir işte mesai saatlerinizi tamamen kendinize göre belirleyebileceksiniz.

Evde Ek İş Fikirleri

Bir veri giriş memuru olarak evde ek iş fikirleri için hizmet sağlayabilirsiniz. Veri giriş memuru olduğunuz zaman şirket belgelerinin bilgisayar sistemine hızlı, doğru ve verimli bir şekilde girerek sorumlu olabilirsiniz. Bu işlem için firmalar uzaktan çalışacak birçok kişiyi aramaktadır ve siz de evinizdeki bilgisayarlarınız üzerinden veri giriş memuru olarak çalışabilirsiniz.

Basit ek gelir sağlayan bu iş ilanlarında veri giriş memuru işlerine ulaşmak için kariyer gibi iş arama siteleri üzerinden bu tarz iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bu tarz bir işte kişilerin aylık cebine giren miktar ise 3 bin TL civarında olabilmektedir.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın