Ek İş İlanları

Ek iş ilanları özellikle ev hanımları tarafından sıklıkla aranan imkanlar arasında yer almaktadır. Özellikle dar gelirli aileler için en güzel gelir kapılarından biri ve ev hanımları için de pratik olan gelir kapısı evden para kazandıran işler olmaktadır. Geliri az gibi görünse de ay sonunda birçok fatura ve kiraya yardım olunabilecektir. Türkiye’nin birçok ilinde özellikle bile güzel paralar kazandıran fakat ev hanımlarının bilmediği birçok iş bulunuyor.

Bu iş modellerinden en etkili olanı ev hanımları için eğer yetenekleri bulunuyorsa ilk sırada el yapımı olan ürünleri çevrimiçi satmak olmaktadır. Eğer yeteneğiniz varsa el yapım ürünleri çevrimiçi satarak binlerce TL kazanabileceksiniz. Haftasonu ek iş alanında örnek olarak resim konusunda iyiyseniz bu noktada tablo yaparak satabilir, farklı kombinasyonlarla yastık kılıfı dikebilir ve palet boyama kullanarak bardak altlığı yapabilirsiniz.

Evde Ek İş İlanları

Evde ek iş ilanları arasında el becerisi olan herkes için birçok orijinal fikir bulunuyor. Bu fikirlerden biri fileden market çantası yapmak, kılıf boyamak gibi sayısız birçok el yeteneği bulunmaktadır. Bununla birlikte üretilen ürünlerin satılabileceği birçok yer bulunmaktadır. Bu alanlar Letgo, Dolap, Gardırops, Shopier gibi birçok web sitesi olmaktadır.

Ek İş İlanları
Ek İş İlanları

Bir süre sonra piyasa içerisinde yer edindikten sonra kendi web sitenizi yapabilecek ve trafiği arttırmak için çevrimiçi reklamları kullanabileceksiniz. Yaptığınız çalışmaları da sosyal medya hesapları üzerinden tanıtabileceksiniz. Satmak istediğiniz hedef kitleyi çekmek için İnstagram hesabı, Facebook sayfaları ve Twitter hesapları üzerinden çekebileceksiniz.

Ek İş Paketleme

Evde yapılacak işlere bakıldığında birçok alanda iş kolu bulunmaktadır. Ek iş paketleme konusunda İŞKUR üzerinde birçok iş ilanı yer alıyor. Bu iş ilanları içerisinde firmalar evde çalışacak kişileri bulmaktadır ve bununla birlikte evde paketleme işi yapıldığı zaman kişiler günlük, haftalık olarak iş ilanlarına başvuru yapabilecekler.

3 saatlik ek işler arasında yer alan bu paketleme işlerinde birçok ürünün paketlemesi yapılabilmektedir bunlar nikah şekeri, çorap, mandal gibi paketler olabilmektedir. Bahsedilen bu iş alanı genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok şehirde faaliyet gösterilmektedir.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın