Ek İş İmkanları

Ek iş imkanları bakıldığı zaman ev yemeklerini seven kişiler için evde yapılacak işler arasında el lezzetine güvenen kişiler için iş imkanları bulunuyor. Evinizde catering hizmeti verebilirsiniz yani Mealbox ve benzeri bir sistemi tercih ederek yiyeceklerinizi rahatlıkla web siteleri üzerinden satabileceksiniz.

Bu işler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde olmaktadır fakat Türkiye’nin her şehrinde benzer işleri yapan küçük ölçekli firmalar da bulunmaktadır. İşletmeler, diyet yapan kişiler, spor salonları gibi birçok alanda yemek hizmeti sağlayabilirsiniz. Ofislere, kalabalık organizasyonlara da menüler çıkartabilirsiniz. Bunun dışında İŞKUR platformu üzerinde ek iş paketleme gibi birçok iş imkânı yer almaktadır.

Ek İş İmkanları
Ek İş İmkanları

Hafta Sonu Ek İş Ne Yapabilirim

Hafta içi işi olan kişiler boş vakitlerini değerlendirerek hafta sonu ek iş ne yapabilirim sorusunu sormaktadır. Bu noktada eğer iyi bir yazma beceriniz bulunuyorsa blog yazarlığı veya serbest yazarlık yapabilirsiniz. Yazmaya ilgi duyuyorsanız eğer bu noktada freelance olarak herhangi bir dilde makale yazarlığı yapabilirsiniz. Türkçe veya yabancı dilden yazarlık yapabilirsiniz bununla birlikte evinizde rahatlıkla oturarak web sitelerinde yazılar yazabilirsiniz.

Evinizde rahatça oturarak bazı web sayfalarına yazılar yazabilirsiniz ve kazandığınız parayı ek gelir olarak sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte finans, sağlık gibi birçok sektör üzerinden çalışmalarınızı yaparak iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Davetiye katlama işi gibi işler için de yine İŞKUR üzerinden başvuruları yapabilirsiniz.

Cumartesi Pazar Ek İş İlanları

Ev hanımları için Cumartesi Pazar ek iş ilanları birçok farklı formatta sunulmaktadır. Eğer çocuk eğitmeni olmayı düşünüyorsanız evde ders vermek ekstra para kazanmanın en iyi yolları arasında yer almaktadır. Eğer çocuklarla aranız iyiyse ve öğretmeyi seven biriyseniz diğer çocuklara herhangi bir şey öğreterek para kazanabileceksiniz.

Son dönemde çalışan kişiler çocuklarına yeteri kadar vakit ayıramamaktadır. Bu noktada çocuklarla etkileşim içerisinde olmak ve bir yandan kazanmak için bir gelir oluşturabileceksiniz. Herhangi bir deneyime veya bilgiye ihtiyacınız kalmadan veya diplomaya gerek kalmadan verdiğiniz eğitimi pazarlamanız gerekecek. İlk adımda eşe dosta haber vererek sizlerle iletişim kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın