Evde Anahtarlık Yapımı İşi 2022 – 5000 TL Kazan

Ev ekonomisine katkı sunmak için, belki de en iyi fırsatlardan biri evde ek iş yapmak. İşte bu ek gelir sağlayan işleden biri de evde anahtarlık yapımı. Tamamen sizin kişisel zevklerinize ve yaratıcılığınıza göre çok değişik şekillerde üretilen bu anahtarlıklar, son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden ciddi talep görüyor.

Evde Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapımı

Son dönemde oldukça instagram’da dikkat çeken bir ürün var: El yapımı anahtarlık. El yapımı anahtarlıklar neredeye her kesimden insanın ilgisini çekiyor ve hatırı sayılır bir ek gelir kapısı yaratıyor. Bu makaleyi yazmak için görüştüğümüz iki el yapımı anahtarlık üreticisinin de söylediği gibi; bu iş ek iş olarak başlıyor, asıl iş olarak devam ediyor hatta talebi karşılayamamaktan yakınan da var.

Ek iş ne yapabilirim diyorsanız ilgili bağlantıya tıklayınız.

Evde anahtarlık yapımı kolay mı?

Evde anahtarlık yapımı oldukça çeşitli ve kolaydır. Kolay anahtarlık yapımı evde Bez bebekler, ahşap desenler, istridye kabukları, deniz taşları ve daha nice malzeme kullanarak bu anahtarlıkları yapmak mümkün. Yuvarlak bir klips 5cm’lik bir zincir, deri parçası ya da ipe entegre edilmiş olan dekoratif ürünler, yanımızdan ayırmadığımız anahtarlıkları süslüyor.

Anahtarlık nasıl yapılır?

İstridye kabukları çeşitli boy ve biçimlerde hazır paket satılabiliyor. Yine klips ve zincirler de hazır paket satılabilmekte. Sizin yapacağınız bu kabukları boyayıp, minik delikler açarak klipslere bağlamak. Ya da ufak deri parçaları üzerine yapılan işlemeler… bu ürünleri evimizde kullanmadığımız eşyalardan ya da doğadan da temin etmemiz mümkün, lakin hazır almak yaptığımız işleri standartlaştıracağından avantajlı.

Tasarım kısmı sizin araştırma kabiliyetinize ve yaratıcılığınıza kalmış. Oldukça geniş yelpazede ve düşük maliyetle üretilen bu anahtarlıkların satılması ise hiç de zor değil.

El yapımı anahtarlıklara talep var mı?

Dediğimiz gibi insanların sürekli aksesuarları olduğundan bu ürünler hatırı sayılır düzeyde talep görmekte, hatta bazı insanların bu konuda fazlasıyla saplantılı olduğunu söylemek de mümkün. Bir de el yapımı anahtarlık da el yapımı her türlü özel işçiliğin kıymetlendiği günümüzde insanların ilgisini çekmekte.

Yine aaynı şekilde instagram üzerinden satış yapan bir sınıf arkadaşım yaklaşık 9.000 tl lik anahtarlık ve tesbih satışı yapmaktadır.

Burada oortalama 3.000 tl lik malzeme ücreti ödemekte ayrıca reklam vb giderleri düştükten sonra net 5.000 tl kazanmaktadır. Reklam demişken aylık yaklaşık 500 tl lik reklam çıkmaktadır.

El yapımı anahtarlıkları nasıl satabilirim?

El yapımı anahtarlıkları satmak için günümüzün en popüler satış araçlarından biri olan sosyal medya önceliğiniz olmalı. Zira bu hem en kolay hem de en düşük maliyetle fazla sayıda insana ulaşmak demek. Bu konuda instagram’dan para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Tabi bunun dışında da sahibinden, letgo, n11 ve gittigidiyor gibi platformlarda açacağınız mağazalarla bu işi şahlandırabilirsiniz.

El yapımı anahtarlık işi kârlı mıdır?

El yapımı anahtarlık fiyatları incelendiğinde değişken fiyatlarla satılmaktadır. Dolayısı ile oldukça karlı bir iş olduğunu söylemek mümkündür. Elbette bunun dışında bazı tanıtım maliyetleriniz olacaktır ama tanıtım için harcadığınız bütçenin misliyle geri döneceğini de bilmeniz gerekir. Elbette bu konuda doğru bir yol izlemeniz gerekiyor.

Evde anahtarlık nasıl yapılır?

Evde aanahtarlık yaparak para kazanmak için malzemeleri tıptancılardan veya evlere iş veren firmalar dan temin etmeniz gerekmektedir. Anahtarlık modellerini youtube videoları üzerinden izleyebilirsiniz. Kendiniz temin edip yaparsanız instagram üzerinden daha iyi fiyatlara satabilirsiniz. Olmaz demeyin, herkes siz gibi yeni sayfa açıp sıfırdan yapıp satmaya başlamaktadır. Belki ilk müşteriniz 1 günde gelir belki 6 ayda ama başarılı olacağınıza inna yeter.

Paylaş:

Sitemizde ek gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirleri, evde para kazanma yöntemleri ve güncel bilgiler yer almaktadır.

“Evde Anahtarlık Yapımı İşi 2022 – 5000 TL Kazan” üzerine 6 yorum
  1. bursa nilüferde evde anahtarlık işi arıyorum evimde anahtarlık işi yapabilirim evlere anahtarlık işi veren firmaların bana ulaşmasını bekliyorum

    Cevapla
Yorum yapın