Evde Ek İş Arayanlar İçin Öneriler

Evde ek iş arayanlar için yapılabilecek birçok iş imkânı bulunuyor ve eğer yetenekliyseniz gerçekten de yapabileceğiniz birçok iş imkânı bulunuyor. Bununla birlikte kişiler hizmetlerini başka insanlara sunmak için çeşitli platformları kullanabilir ve bir iş kolu oluşturabilirler.

Başarılı bir çevrimiçi koç olmak için gereken tecrübe ve beceri bileşenlerinin yanı sıra çevrenizdeki kişilere duyduğunuz güvenin desteklendiği ve önerildiği bir topluluk oluşturabilirsiniz. Üstelik bir topluluk oluşturduktan sonra üyelerinizle beraber iyi bir etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca topluluk üyelerinizi Facebook, İnstagram gibi alanlarda oluşturarak para kazanabileceksiniz.

Güvenilir Evde Paketleme İşi

Oturduğunuz yerden yapabileceğiniz iş kollarından biri paketleme işi olmaktadır. Fakat günümüzde güvenilir evde paketleme işi son dönemde milyonlarca ev hanımına maddi destek sağlama açısından ve aynı zamanda ev ekonomisine katkı açısından iş ilanları yayınlamaktadırlar. Ev hanımları dışında engelli kişiler de bu iş imkanlarından yararlanabilecekler.

Evde Ek İş
Evde Ek İş

Evde çalışma talebinin arttığı bu dönemde çalışan kadınların da evde çalışma talebi artmış durumdadır. İŞKUR, ev hanımlarına destek amacı ile evde ek iş sabun paketleme nikah şekeri, tel toka veya poşet katlama gibi birçok işlere başvuru imkânı sağlamaktadır. Ev hanımlarının ekonomiye katkı sağlamaları açısından ve uygun işin bulunması durumunda sistem üzerinde kayıtlı olan iletişim bilgileri ile başvuruda bulunan kişiler işe alınabilecek.

İşkur’un Evde İş İmkanları

İşkur’un evde iş imkanları açısından bakıldığında ev hanımlarına destek amacı ile birçok alanda iş imkânı sağlıyor. Ev hanımları dışında çeşitli projeleri evden yürütebilecek kişiler de aramaktadır. Proje bağlamında sadece ev hanımları değil mimarlar ve mühendisler de İŞKUR iş ilanlarına başvuru yapabilirler. İŞKUR üzerinde bağlı kurumlar ile başlatılan alımlar birçok kişiye teşvik sağlamaktadır.

Evde ek iş Gaziantep İstanbul, Ankara ve İzmir bölgelerinde oldukça sık olarak araştırılmaktadır. Kişiler günde birkaç saat ayırarak yaptıkları evde paketleme işi ile ev hanımlarına ve pandemi ile evden çalışmak durumunda kalan kadınlara kendi bütçelerini oluşturma ve aile bütçesine katkıda bulunma fırsatı tanınmaktadır ve günde ortalama 4 saat çalışan vatandaşlar aylık 1000 TL ile gelir kazanabilirler.

Paylaş:

Akdeniz Üniversitesi ekonomi bölümü mezunuyum. Ev ekonomisi, evden para kazanma, ek iş fikirleri ve ek gelir konularında yazılar yazmaktayım.

Yorum yapın