Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Eskiden beri devam eden ancak son zamanlarda daha çok revaçta olan evde ütü yapma, iş arayan birçok kişiye ekmek parası kazandırıyor. Özellikle bayanlar evde ek iş yaparak aile bütçesine katkı sağlayabileceği sürekli bir iş arıyor. Evde ütü yaparak para kazanma artık ev hanımları için en çok yapılan işlerin başında yer almaya başladı.

Evde Ütü Yapma İşi Para Kazandırır Mı?

Değişen ekonomik koşullarla birlikte asgari ücret bir aileyi doyurmaya yetmiyor. Hele bir de çocuk varsa bayanın çalışması şart hale geliyor. Bu sefer de çocuğa kreş, bakıcı vs. masrafları da ekleniyor. Bayan kazancının büyük bir kısmını oralara vermek zorunda kalıyor. Bu nedenle kazandığımız cebimizde düşüncesiyle özellikle ev hanımları evde ek iş yapmaya yöneliyor. Birçok erkek de evde ek iş yaparak ikinci bir gelir kapısı oluşturmaya çalışıyor.

Evde ütü yapma işi sermaye gerektirmeden kolaylıkla iş yapacağınız para kazandıran bir iştir. Bunun için iyi bir ütünüz ve ütü masanız ayrıca bolca vaktiniz olması yeterli. Peki evde ütü yapma işine nereden başlamak gerekir? Başlangıç için size birkaç tavsiye sunalım.

Evde Ütü İşi Nasıl Yapılır

Öncelikle işe apartmanınıza, komşulara, sokaktaki insanlara bildirerek, pencerenize bu işi yaptığınıza dair küçük bir ilan yapıştırarak başlayabilirsiniz. Daha sonra kuru temizlemecilere evde ütü yapabileceğinizi bildirin. Çamaşır yıkama dükkanlarına da uğrayabilirsiniz. Çünkü bu dükkanlar sürekli kıyafet yıkama , temizlemeyle uğraştığı için doğal olarak ütü işi de çıkacaktır.

Bir başka önerimizde okullara, resmi dairelere gitmek olacaktır. Buralarda görev yapan öğretmen ya da memurlar bekarsa veya karı-koca çalışıyorlarsa hergün de şık giyinmeleri gerektiği için bir ütücüye ihtiyaç duyacaklardır. Ayrıca lüks sitelere giderek reklamınızı içeren kartınızı asansöre, sitenin girişine bırakarak müşteri kazanabilirsiniz.

Sosyal medyayı da kullanabilir oradan da sürekli reklamınızı yapabilirsiniz.

Bu tavsiyelerden birkaçını veya hepsini denediğinizde birer ikişer müşteriniz birikecek. Devamında iyi paralar kazanmaya başlayacaksınız.

Evde Ütü Yapma İşi Kazançlı mıdır?

Evde ek iş yapmak isteyenler evde ütü yapmak iyi gelir elde edilir mi diye merak ediyorsanız. Bu iş tam size göre. Başlangıçta az kazanırsınız. İşleri daha da büyütürseniz daha yüksek bir miktarda kazanmanız mümkün.

Eğer küçük bir işyerim olsun bu işi daha profesyonel olarak yapayım derseniz KOSGEB’in ev hanımlarına verdiği girişimcilik kredisine başvuru yapabilirsiniz. 32 saatlik girişimcilik eğitimini başarıyla tamamladığınız da hibe ve kredi alabilirsiniz. Günümüzde bu şekilde kendi işyerini açmış birçok ev hanımı girişimciler bulunmaktadır. Bu kadınlar aylık olarak yüksek miktarlarda kazançlar elde etmektedir. Siz de hem sevdiğiniz işi yapabilir hem de paranızı kazanabilirsiniz.

Paylaş:

Sitemizde ek gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirleri, evde para kazanma yöntemleri ve güncel bilgiler yer almaktadır.

“Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak” üzerine 2 yorum
Yorum yapın