Petlas Bayilik Şartları Nelerdir?

Petlas Bayilik Şartları Nelerdir? Petlas lastik üretimi konusunda başta gelen firmalardan biridir. Aynı zamanda Petlas bayilik şartları sağlandığında Petlas bayilik veren bir firma haline gelmiştir. Araçlarda lastik güvenlik konusunda önemli olan etmenlerin başında gelmektedir. Yol tutuşunu derinden etkileyen lastikler aynı zamanda fren mesafesini kısaltıp uzatabilmektedir.

Araçta kullanılan lastik tipinde bulunan girinti ve çıkıntıların 3 mm’lik derinliğin altında olması aracın fren mesafesinde %30’luk bir uzamaya neden olmaktadır. Aracın yasal hız sınırının altında kullanılması ani frende durma mesafesini belirler fakat araçta kullanılan lastiğin diş derinliğinin yeterli olmaması hızın etkisini azaltarak aracın kaymasına neden olmaktadır. Aynı zamanda araç lastiklerinde yetersiz basınç ve hava bulunması aracın daha çok yakıt tüketmesine neden olmaktadır. Yanı sıra aracın standartlarından daha ağır ve daha büyük lastik takılması aracın %3 daha fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Lastiklerin araçlar için bu kadar değerli olması ve döneminde üretebilecek iyi bir lastik firmasının olmaması nedeni ile Petlas şirketi 1976 yılında kuruldu. Petlas lastik üzerinde çalışarak ilk lastiğini kuruluşundan tam 23 yıl sonra üretmiş. 1989 yılında üretilen ilk lastikten bu güne kendini çok geliştiren Petlas, günümüzde yollarda görülen tüm kara araçları için lastik üreten bir firma haline gelmiştir. Tüm araç tipleri için farklı lastikler üreten Petlas, aynı zamanda lastiğin araç yol tutuşu ve güvenliği açısından en önemli aksam olduğunun farkına varmış bir sanayi kuruluşudur. Bu konuda araçlar için üretilen araba lastiklerinde mevsim ve kullanım amacı ile ilgili farklılıklar yapılmıştır. Aynı zamanda tüm araç tipleri için üretilen tüm lastikleri basınç dayanıklılığı boyut ve güç açısından farklıdır. Aynı araç tipleri içinde farklı kullanım amaçları için çeşitli boyut ve değerler de lastik üreten araç firması Petlas, tüm kara araçlarının yanı sıra savaş uçakları içinde lastikler üretmektedir. Petlas, günümüz firmaları arasında çok büyük bir sanayi kuruluşu haline gelerek bayilik vermeye ve firma adını genişletmeye başlamıştır. Güvenliği öncelik alan şirketlerden olan Petlas, franchising sağladığı kişilerden de lastik üretiminde güvenliğe önem vermelerini beklemektedir.

Petlas’ın Ürettiği Lastik Çeşitleri

Otomobil Lastikleri
4*4 & SUV Lastikleri
Hafif Ticari Araç Lastikleri
Kamyon & Otobüs Lastikleri
Zirai Grup Lastikleri
İş Makinası Lastikleri
Forklift Lastikleri
Askeri Kara Araç Lastikleri
Askeri Uçak Lastikleri

Petlas Bayiliği Nasıl Alınır?

Petlas ürettiği birçok farklı türde lastik ile ülkemizin önemli firmalarından biridir. Türkiye’de her ilde satışı yapılan Petlas, marka araba lastikleri aynı zamanda ihracat ile birçok farklı ülkeye gönderilmektedir. Birçok farklı çeşidi bulunan Petlas lastiklerinde ilk kategorilendirilme, kullanılacağı araç üzerinden yapılmaktadır. Her araç için yüke ve basınca dayanacak lastik türü farklıdır. Diğer bir kategorilendirme türü ise lastiklerin kullanılacağı mevsimdir. Yazlık ve kışlık lastiklerin üretim şekli farklıdır. Yazın araçtaki yükü azaltmak için daha hafif lastikler kullanılmaktadır. Hafif lastikler araçta daha az yakıt tüketimi sağlamaktadır. Kışın ise kullanılan lastik boyutları ve ağırlıkları arttırılarak daha çok yol tutuşu sağlanmaktadır. Petlas bayiliği alabilmek için bayilik formunun doldurulması ve franchising bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda şirketin lastik testlerinden geçebilecek lastikler üretmek en önemli koşuldur.
Petlas Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayi başvurusunu +90 312 309 30 30 numaralı telefonu arayarak veya https://www.petlas.com.tr adresinden ‘Bayi Başvurusu’ formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Paylaş:

Sitemizde ek gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirleri, evde para kazanma yöntemleri ve güncel bilgiler yer almaktadır.

Yorum yapın