Youtube’dan Para Kazanma Teknikleri Nelerdir?

Youtube’dan Para Kazanma Teknikleri Nelerdir? İnternetten para kazanma yöntemlerinden biride youtube. Peki youtube’den nasıl para kazanılır ? Kendinize güveniyorsanız belki sizde geleceğin youtube zenginlerinden biri olabilirsiniz.

Çok abarttığımızı sanmayın, bu işi hobi yada eğlenmek için yapıp zengin olanların sayısını bilseydiniz şaşırdınız. Şimdi sırasıyla neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

1- Google Hesabı Oluşturun

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey Google hesabı oluşturmaktır. Google hesabınız yok ise google hesabı açmalısınız.

2- Google Adsense Hesabı Açın

Google hesabı açtık sonra ne yapacağız ? Youtube de yayınlayacağımız videolardan nasıl para kazanacağız? Bunun için google adsense hesabımızın olması gerekiyor.

3- Youtube Video Ekleyin

Google hesabımızı açtık, google adsense hesabımızıda oluşturduk… Buraya kadar tamam, sırada ne var? Youtube’den para kazanmak için sırada Sırada Google hesabımız ile giriş yaparak Youtubeye girmek var. Google hesabımız ile giriş yaptıktan sonra youtubeye giriyoruz. Ve yüklemek istediğimiz videoyu youtubeye yüklüyoruz. Videolarınız için kanallar yani kategoriler oluşturabilirsiniz. Youtube yüklediğiniz video yada videolardan para kazanmak için nelere dikkat etmeniz gerekir bilmek istermisiniz?

Yükklediğiniz videonun size ait olması gerekiyor. Yani içerisinde telif hakkı olan materyaller kullanmamalısınız. Örneğin seçeceğiniz müzikler yada yapmak istediğiniz klip ise klipler için bu noktaya dikkat etmelisiniz.

4-Youtube’den Para Kazanın

Yüklediğiniz video ne kadar çok izlenirse o kadar para kazanırsınız demektir. Google Adsense ile videonuza eklediğiniz reklamlara tıklandığında, hesap limitiniz için belirlediğiniz meblaya ulaşıldığında, kazandığınız para otomatik olarak hesabınıza yatar. Bunu isterseniz Ek Gelir, Ek iş olarak yapabilirsiniz. Youtube’den para kazanma işini, istersenizde ciddiye alıp güzel bir kanal yaratarak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Takıldığınız yada öğrenmek istediğiniz bir şey varsa yorum ekleyerek sorabilirsiniz.

Paylaş:

Sitemizde ek gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirleri, evde para kazanma yöntemleri ve güncel bilgiler yer almaktadır.

Yorum yapın