Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim? Makale editörlüğü için herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmez. Sizin işiniz sadece bir web sitesi için istenen formatta makaleler üretmek. Örnek vermek gerekirse bir oto kaporta ustasısınız y da bu konuda bilginiz var. “Oto kaporta çizikleri nasıl giderilir”, “boyasız göçük düzeltme” vs gibi makaleler üretebilirsiniz.

Makale yazarı olmak için hangi yeterliliklere sahip olmam gerekir?

Makale yazarı olmak içim öncelikle dil ve imla kurallarını bilmeniz gerekir. aynı zamanda internet ya da diğer kaynaklardan araştırmalar yapıp bu araştırmaları özgün ve düzgün şekilde makalenize yansıtmanız beklenir. Eğer bir kişi ya da firma size bu iş için para ödüyorsa sizden orijinal içerikler üretmenizi ve okuyan insanlara faydası olmasını bekliyordur. Dolayısı ile siz de bu ihtiyacı karşılamalısınız. Bunun dışında siz kelime bazlı çalışırsınız genellikle, yani 100, 300, 500 yada 1000 ve üzeri kelimelik makalelerin fiyatı aynı değildir. Gelelim şimdi makale yazarı ne kadar kazanır, sorusunun cevabına. Makale başına yazarın belirlediği fiyattan, eğer özel bir makale ise çok daha yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Makale yazarlığı için olmazsa olmaz: SEO uyumu

Bu konuda olmazsa olmazlardan biri de makalenin SEO(Search Engine Optimization) uyumu. Yani arama motorlarının kolay işleyeceği ve beğenebileceği nitelikte bir makale yazmak. Arama motorlarının bir içeriği sevmesi için öncelikle bunun insanlara faydalı olması gerektiğini düşünür. İnsanlar faydalı buldukları içeriklerde fazla zaman harcarlar, arama motoru bu kaydı tutar. Bir ziyaretçi sitede ortalama ne kadar kalıyor. Sevdiğimiz bir yazıyı sosyal medyada paylaşırız, bu da SEO için oldukça önemli. Kopya içerikleri arama motorları çöp olarak değerlendirir dolayısı ile yazınıza başlık seçerken öncelikle insanlar bunu ne şekilde arar diye düşünmelisiniz. Aynı zamanda yazıyı okunaklı kılmak adına ara başlıklar eklemeli ve çok uzun paragraf ve cümlelerden kaçınmalısınız. En özet ve en faydalı seo bilgisini artık edindiniz.

Makale Yazarlığı Ve Site Editörlüğü İçin Nasıl İş Bulurum?

Makale editörlüğü ya da internet sitesi editörlüğü evde ek iş için iyi bir fırsattır. Bunun için kariyer, iş bulma sitelerinin ilanlarını takip edeceğiniz gibi bir çok web sitesi sahibinin ve webmasterların buluştuğu R10.net vb. forumlara da kayıt olabilirsiniz.

Paylaş:

Sitemizde ek gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirleri, evde para kazanma yöntemleri ve güncel bilgiler yer almaktadır.

“Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?” üzerine bir yorum
Yorum yapın